Najważniejsze cechy:

  • 3 km do stoków Kronplatz
  • Centrum Wellness 
  • Ski-train Pusteria Express

Jednym zdaniem:

Serce Dolomitów, świetna lokalizacja około 1024 m n.p.m., piękne widoki na góry i cetrum wellness w znakomitej cenie.

Program narciarski

proponujemy program narciarski 6 dni Kronplatz, do realizacji tego programu wystarczy karnet 6x Kronplatz. Dojazd do stacji Kronplatz-Olang realizowany skibusem (dla Klientów hotelu karta Holidaypass gratis, do odbioru na recepcji). Dzięki niej klienci mogą korzystać za darmo z wszystkich autobusów, skibusów w regione oraz z pociągu, dowożącego do stacji narciaskich Kronplatz i 3 Zinnen Dolomites. Z przystankami oraz rozkładem jazdy pociągu można zapoznać sie tutaj (kliknij).

Dla zaawansowanych narciarzy chcących zwiedzić więcej - ze stacji Kronplatz (Olang/Valdaora) dogodne połączenie co ok. 30 minut pociągiem "Ski Pusteria Express" do Alta Badia. Ten sam pociąg kursuje też ze stacji Olang/Valdaora co 30 minut do stacji narciarskiej 3 Zinnen (kierunek przeciwny niż na Alta Badia). Należy wysiąść na stacji  kolejowej Vierschach/Versciaco (Sextner Dolomiten). Tuż obok niej (ok. 50 m) znajduje się gondolka kompleksu Sextner Dolomiten (3 Zinnen). Do jazdy na Alta Badia/Sella Ronda oraz Sextner Dolomiten niezbędny jest karnet Dolomiti Superski.

Ramowy program imprezy

Ramowy program imprez samolotowych: 
Program klasyczny 7-noclegowy: Dzień 1: odprawa na lotnisku na 2 godz. przed wylotem. Przylot, transfer do hotelu (od 3h do 6h), zakwaterowanie, obiadokolacja (w przypadku późnego przyjazdu do hotelu po godz.21.00) klienci otrzymują tzw. kolację na zimno. Dzień 2-7: białe szaleństwo. Dzień 8: śniadanie, wykwaterowanie, transfer na lotnisko, wylot do Polski. Sprawdź rozkład lotów.

Ramowy program imprez autokarowych:
Program klasyczny 7-noclegowy: Dzień 1: wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Czechy i Austrię. Dzień 2: przyjazd do Włoch, zakwaterowanie, obiadokolacja. Dzień 3-8: białe szaleństwo. Dzień 9: śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Polski, przejazd przez Włochy i Austrię. Dzień 10: przejazd przez Czechy, przyjazd do Polski w godzinach wczesno-porannych.

Ramowy program imprez z dojazdem własnym:
Program klasyczny 7-noclegowy: Dzień 1: przyjazd, zakwaterowanie od godz. 14:00, obiadokolacja. Dzień 2-7: białe szaleństwo. Dzień 8: śniadanie, wykwaterowanie do godz. 10:00.

Położenie

hotel usytuowany w centrum miasteczka Valdaora di Sotto, ok. 3 km od wyciągów Plan de Corones. Dojazd skibusem na stację (gratis) - przystanek znajduje się przed hotelem. Dla miłośników narciarstwa biegowego najbliższe trasy są dostępne w zasięgu ręki - ok. 1km od obiektu. Najbliższe sklepy – ok. 30 m od hotelu. 

Z rozkładem skibusa mozna zapoznac się tutaj - kliknij

Hotel

obiekt oferujący 33 pokoje, urządzony w alpejskim stylu z centrum wellness . Oficjalna kategoria ***.

Pokoje

pokoje dla 2- 3 osób typu comfort ok. 25-27 m², wyposażone są w łazienkę z prysznicem oraz WC, suszarkę do włosów, TV sat, Wi-Fi, telefon. Niektóre pokoje z balkonem.

Do dyspozycji

centrum wellness w godz.15-19.00: sauna fińska, bio sauna, łaźnia parowa, jacuzzi;winda, narciarnia, parking (ilość miejsc ograniczona), Wi-Fi.

Po nartach

Valdaora di Sotto (Niederolang) to nieduża miejscowość która ma kilka barów, sklepów oraz restauracji, jest częścią gminy Olang. Olang jest znanym międzynarodowym centrum saneczkarskim, w którym odbywały się w saneczkarskie mistrzostwa świata, a także posiada 10 km tras do narciarstwa biegowego.

Kuchnia

śniadania – bufet szwedzki, obiadokolacje 4-daniowe: bufet sałatkowo-przystawkowy, pierwsze i drugie danie, deser. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.

Uwaga

dla naszych Klientów specjalne zniżkowe karnety Kronplatz do zakupu przez naszą stronę www (oszczędzasz do ok.15 EUR/os.)

Możliwość dokupienia karnetu opcjonalnego na maksymalnie 7 dni przed wyjazdem!

Karnet Kronplatz obejmuje teren narciarski Kronplatz między Bruneck, Olang i S.Vigilio - razem ok. 119 km tras zjazdowych.

Miejsca odbioru karnetów narciarskich - Odbiór karnetów na podstawie voucherów, wysyłanych do klientów drogą elektroniczną na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Voucher należy okazać w kasie skipassowej wskazanej w dokumencie. Aby otrzymać karnet należy uiścić kaucję za key card w wysokości 5 EUR. Po wykorzystaniu karnetu, prosimy go zwrócić w dowolnej kasie skipasowej i odebrać kaucję.

Instrukcja dla Ubezpieczonych:
W sytuacji wystąpienia szkody/wypadku - proszę zapoznać się z Instrukcją dla Ubezpieczonych - wejdź i przeczytaj

Karta Ubezpieczeniowa: 
Posiadacz niniejszej karty jest objęty ochroną ubezpieczeniową przez SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. - pobierz kartę ubezpieczeniową.
Niniejsza karta jest ważna tylko z polisą ubezpieczeniową, będącą w posiadaniu organizatora turystyki.

Mapa

Cena zawiera

7 noclegów * 7 x śniadania i obiadokolacje * korzystanie centrum wellness: basen, sauna fińska, bio sauna, łaźnia parowa * Pakiet Podstawowy / ubezpieczenie Signal Iduna / KL 12 000 EUR w tym koszty ratownictwa 6 000 EUR, NNW 10 000 PLN, Bagaż 800 PLN, obejmuje amatorskie uprawianie sportów zimowych, następstwa chorób przewlekłych, ubezpieczenie OC narciarza 10 000 EUR i ubezpieczenie sprzętu sportowego SS 2 000 PLN ( więcej szczegółów ) * transport do hotelu wg wybranej oferty (dotyczy oferty autokarowej i samolotowej) * w opcji samolotowej - przewóz bagażu (bagaż rejestrowany - max 20 kg/os w max rozromiarze 149x119x171cm,  bagaż podręczny w max rozmiarze :40x30x20cm, narty lub snowboard spakowane w pokrowcu, buty narciarskie/ snowboardowe spakowane w bagażu głównym) * transfer lotnisko-hotel-lotnisko * Turystyczny Fundusz Gwarancyjny * podatek VAT.

Usługi transportowe, w tym transferowe, będą świadczone w grupie.

Cena nie zawiera

napojów do obiadokolacji 

Ubezpieczenie rekomendowane

Ubezpieczenie rozszerzone w wariancie: Pakiet Rekomendowany lub Pakiet Super, z dużo szerszym zakresem assistance - sprawdź szczegóły.

Pakiet Rekomendowany – zakres super assistance – KL 35 000 EUR, w tym koszty ratownictwa 6 000 EUR, NNW 15 000 PLN, Bagaż 1 000 PLN, SS (sprzęt sportowy) 1 500 PLN, OC 25 000 EUR – Cena 1,25 EUR/os./dzień.

Pakiet Super – zakres super assistance – KL 100 000 EUR, w tym koszty ratownictwa 6 000 EUR, NNW 30 000 PLN, Bagaż 1 500 PLN, SS (sprzęt sportowy) 1500 PLN, OC 50 000 EUR – Cena 2,5 EUR/os./dzień.

Dopłaty opcjonalne

karnet

Dodatkowe opłaty i inne koszty

dodatkowym kosztem, który każdy uczestnik zobowiązany jest ponieść na miejscu jest lokalna opłata klimatyczna, ustalana przez lokalne władze administracyjne w wysokości 1,70 EUR/os./dzień (osoby powyżej 14 lat).

Ogólny opis regionu

Valle Aurina/Ahrntal to najdalej na północ wysunięty teren narciarski Południowego Tyrolu. Znakiem rozpoznawczym tego obszaru są zapierające dech w piersiach krajobrazy - nad doliną góruje blisko 80 szczytów o wysokościach przekraczających 3000 m n.p.m. Nieco mniej znana niż sąsiednie Kronplatz czy Pusteria, Valle Aurina nie ustępuje słynnym sąsiadom ani infrastrukturą narciarską ani hotelową, ma natomiast do zaoferowania spokojniejszą atmosferę, mniejszy tłok na stokach i korzystniejsze ceny.

Kronplatz/Plan de Corones jest położony w pięknej dolinie Pustertal w sąsiedztwie z doliną Alta Badia. Ta potężna góra między Bruneck, St. Vigilio i Valdaora-Olang ma 32 nowoczesne wyciągi obsługujące 119 km tras zjazdowych dla osób o różnych stopniach umiętności. Narciarze średniozaawansowani z pewnością docenią dolinę, a ambitni narciarze i snowboardziści mogą wypróbować swoich sił na Black Five. Zespół profesjonalnych ratraków zapewnia doskonałe warunki przez cały sezon.

Trzy wyniosłe skaliste szczyty Tre Cime / Drei Zinnen (3003 m n.p.m.) są symbolem Alta Pusterii. Ta położona na północnym krańcu Dolomitów dolina jest miejscem, gdzie wyjątkowo wyraźnie widać przenikanie się wpływów północy i południa. Zarówno niższa część doliny Pusteria ze stolicą w Brunico jak i Alta Pusteria to fragment historycznej krainy Tyrol Południowy należącej do 1919 r. do Austrii. Obecnie Sudtirol – Alto Adige to autonomiczny region włoski, którego ludność – niezależnie od tego, że częściej mówi po niemiecku niż włosku nie uważa się ani za Włochów ani za Austriaków lecz za Tyrolczyków. Nazwy miejscowe podawane są w 2 – oficjalnie równouprawnionych językach, w świetnej miejscowej kuchni krzyżują się wpływy włoskie i północne, a nawet ci, których pierwszym językiem jest niemiecki przeklinają po włosku.

Alta Badia – dolina położona w sercu obszaru Dolomiti Superski, pomiędzy słynną karuzelą narciarską Sella Ronda, a stokami Kronplatzu przy miejscowościach Corvara, Colofosco, La Villa i Pedraces. Narciarze wybierają to miejsce ze względu na sławę Sella Rondy, ale przede wszystkim z powodu 130 km świetnych tras zjazdowych. Dodatkową atrakcją jest możliwość przejechania bez odpinania nart do sąsiedniej Val Gardeny.

Stacje narciarskie

VALLE AURINA/AHRNTAL

Ośrodek narciarski Valle Aurina/Ahrntal tworzą dwie oddalone od siebie o ok 10 km stacje: Speikboden i Klausberg. Ich punktem rozpoznawczym jest jedna z najnowocześniejszych w całym Południowym Tyrolu infrastruktura narciarska (na czele z oddaną do użytku w 2018 r gondolką Panorama na stacji Klausberg) oraz świetne utrzymanie stoków. Obie stacje charakteryzuje zróżnicowanie trudności tras, dzięki czemu zarówno rodziny z dziećmi jak i miłośnicy długich zjazdów trudniejszymi trasami znajdą tu coś dla siebie. Najdłuższa trasa zjazdowa znajduje się w ośrodku Kalsberg: startuje na wysokości 2500 m i ma długość ok 12 km. Na tej samej stacji znajduje się mini klub dla dzieci oraz położony na wysokości 2400 m n.p.m. Snow Park.  Z kolei miłośnicy freeride'u mogą skorzystać ze zjazdu Treyer-Alm o długości 2500 m na stacji Speikboden.

Ogółem 74 km tras.
Wyciągi - gondole i koleje linowe 6, wyciągi krzesełkowe; 8, taśmy: 6.
Trasy - 22% trudnych, 28% średnich, 50% łatwych


KRONPLATZ

Kronplatz (Plan De Corones) jest najwyższej klasy terenem narciarskim słynącym z największej ilosci słonecznych dni w roku. Jest też częścią słynnego konsorcjum Dolomiti Superski obejmującego ok. 1200 km tras narciarskich. Szczyt Plan de Corones znajduje się na wysokości 2275 m n. p. m. Ulokowany jest między Brunico/Bruneck, San Vigilio/St. Vigil oraz Valdaora/Olang. Jego szerokie, nieporośnięte drzewami stokami narciarskimi o różnych stopniach trudności gwarantują komfortowy oraz przyjemny zjazd zarówno początkującym jak i zaawansowanym narciarzom. Miłośnicy narciarstwa biegowego mają w okolicach Kronplatzu do swojej dyspozycji ok. 200 km tras - w tym znany szlak w dolinie Val Pusteria, gdzie w styczniu odbywa się narciarski maraton. Dla osób lubiących bardziej extremalne zjazdy, a także rodzin, region ma do zaoferowania nowy Snowpark Kronplatz-Plan de Corones, który znajduje się pomiędzy stokami Belvedere i Plateau na wysokości 2230 m n. p. m. i jest skierowany na południowy wschód. Aby do niego dotrzeć, należy skorzystać z kolejki linowej Belvedere. W parku zabawa jest gwarantowana dzięki 4 różnym liniom przeszkód: łatwej, średniej, średniej kicker i - dla dzieci i rodzin - rodzinnej linii zabawy.

Ogółem 119 km tras.
Wyciągi - gondole i koleje linowe; 22, wyciągi krzesełkowe; 4, orczyki; 12.
Trasy - 16% trudnych, 27% średnich, 57% łatwych


3 ZINNEN / TRE CIME
Jeden z 12 regionów wchodzących w skład obszaru Dolomiti Superski (ponad 1200 km tras i 450 wyciągów). Do dyspozycji narciarzy ponad 80 km tras i 31 wyciągów w kilku niezależnych ośrodkach. Największym i najatrakcyjniejszym z nich jest niewątpliwie Mt. Elmo z nowoczesną infrastrukturą narciarską, w tym koleją linową, gondolą, wyciągami krzesełkowymi i ponad 21 km tras. O atrakcyjności tej stacji decydują długie, niemal 5 km trasy czarne i czerwone, prowadzące ze szczytu góry Elmo (2200 m n.p.m.) do stacji początkowej (1120 m n.p.m.). Mniej zaawansowani narciarze mają do dyspozycji kilka łatwiejszych i krótszych tras.
Dzięki Ski train "Val Pusteria express" można dojechać ze stacji Dobbiaco do stacji Ried-Plan de Corones w miejscowości Perca, skąd jest połączenie bezpośrednio z peronu gondolką z trasami zjazdowymi.

Ogółem 101 km tras
Wyciągi - gondole i koleje linowe; 6, wyciągi krzesełkowe; 7, orczyki; 19
Trasy - 17% trudnych, 68% średnich, 15% łatwych
Sztuczne naśnieżanie; 95% tras
Przepustowość wyciągów; 32 000 os./godz.


ALTA BADIA

To ekskluzywny ośrodek narciarski rozpościerający się wokół miejscowości Corvara u podnóża masywu Sella w kierunku przełęczy Passo Gardena (przejazd do Val Gardeny) oraz przełęczy Passo Campolongo (przejazd do Arabby). Łącznie powstało tu aż 130 km urozmaiconych tras zjazdowych obsługiwanych przez 53 wyciągi. Są one połączone z jednej strony z trasami regionu Arabba/Marmolada z drugiej zaś z Val Gardeną i wraz z położonymi po przeciwnej stronie masywu wyciągami Val di Fassa tworzą słynną Sella Rondę. Ze względu na przeważającą liczbę tras łatwych (75 km) i średnich (49 km) jest to idealna stacja do ćwiczenia techniki curvingu.

Ogółem 130 km tras
Wyciągi - gondole i koleje linowe; 9, wyciągi krzesełkowe; 32, orczyki; 12.
Trasy - 5% trudnych, 40% średnich, 53% łatwych
Przepustowość wyciągów; 78 100 os./godz.
Sztuczne naśnieżanie; 70% tras

Mapy

Kronplatz (kliknij)

3 Zinnen / Tre Cime (kliknij)

Skiworld Ahrntal / Valle Aurina (kliknij)

Dolomiti Superski (kliknij)

Alta Badia (kliknij)

Karnety narciarskie

WAŻNE: Karnety zawarte w cenie oferty lub udostępnione do zakupu opcjonalnie przy rezerwacji pobytu są karnetami w specjalnej, zniżkowej cenie dla Klientów WT.

Poniżej podajemy  cennik karnetów oficjalnych, dla Klientów , którzy decydują się do zakupu karnetów na miejscu.

Karnet Skiworld Ahrntal

Karnet umożliwia jazdę na wszystkich stokach Skiworld Ahrntal - Valle Aurina (Speikboden, Klausberg, Riva di Tures e Rio Bianco).

KARNET SKIWORLD AHRNTAL 6 DNI

8 - 21.12.19
22.03 -04.04.20

05 - 11.01.2020

12.01 - 21.01.20

Dorośli

208 EUR

220 EUR

244 EUR

Dzieci ur. po 1.12.2003

144 EUR

147 EUR

153,50 EUR

Seniorzy ur. przed 1.12.1954

193 EUR

196 EUR

202 EUR

Dzieci ur. po 1.12.2011

gratis

gratis

gratis

Karnet Kronplatz

Karnet umożliwia jazdę na stacjach regionu Kronplatz.

KARNET KRONPLATZ 6 DNI

30.11 - 21.12.2019

22.12.2019 - 06.01.2020 02.02.2020 - 21.03.2020

07.01 - 01.02.2020
po 22.03.2020

Dorośli

232 EUR

290 EUR

261 EUR

Dzieci ur. po 30.11.2003

163 EUR

203 EUR

183 EUR

Seniorzy ur. przed 30.11.1954

209 EUR

261 EUR

235 EUR

Dzieci ur. po 30.11.2011

gratis

gratis

gratis

Karnet Dolomiti Superski

Karnet umożliwia jazdę na wszystkich 12 stacjach regionu Dolomiti Superski.

KARNET DOLOMITI SUPERSKI 6 DNI

30.11- 21.12.19

07.01 - 01.02.2020

22.12.19 - 06.01.20
02.02 -21.03.20

po 22.03.20

Dorośli

250 EUR

282 EUR

313 EUR

282 EUR

Dzieci ur. po 30.11.2003

175 EUR

197 EUR

219 EUR

197 EUR

Seniorzy ur. przed 30.11.1954

225 EUR

254 EUR

282 EUR

254 EUR

Dzieci ur. po 30.11.2011

gratis

gratis

gratis

gratis

Karnet 3 Cime / 3 Zinnen

Karnet umożliwia jazdę na stacjach: Monte Elmo, Monte Baranci, Val Comelico, Waldheim, Dobbiaco Rienza, Braies, Passo Monte Croce.

KARNET 3 CIME 6 DNI

30.11 - 21.12.2019

22.12.2019 - 06.01.2020 02.02.2020 - 21.03.2020

07.01 - 01.02.2020
po 22.03.2020

Dorośli

288 EUR

256 EUR

285 EUR

Dzieci ur. po 30.11.2003

159 EUR

179 EUR

199 EUR

Seniorzy ur. przed 30.11.1954

205 EUR

231 EUR

256 EUR

Dzieci ur. po 30.11.2011

gratis

gratis

gratis

Karnet Alta Badia

Karnet umożliwia jazdę na stacjach regionu Alta Badia.

KARNET ALTA BADIA 6 DNI

30.11 - 21.12.2019

22.12.2019 - 06.01.2020
02.02.2020 - 21.03.2020

07.01 - 01.02.2020
po 22.03.2020

Dorośli

233 EUR

291 EUR

262 EUR

Dzieci ur. po 30.11.2003

163 EUR

204 EUR

184 EUR

Seniorzy ur. przed 30.11.1954

210 EUR

262 EUR

236 EUR

Dzieci ur. po 30.11.2011

gratis

gratis

gratis

Pogoda

Kronplatz (kliknij)

3 Zinnen / Tre Cime (kliknij)

Skiworld Ahrntal / Valle Aurina (kliknij)

Alta Badia (kliknij)

Kamery

Kronplatz (kliknij)

3 Zinnen / Tre Cime (kliknij)

Skiworld Ahrntal / Valle Aurina (kliknij)

Alta Badia (kliknij)

KRONPLATZ

WŁOCHY - KRONPLATZ/BADIA/PUSTERIA - VALDAORA DI SOTTO

Skalkuluj swój wyjazdAby założyć rezerwację, należy wybrać minimum jedno dziecko powyżej 4 lat
Cena/os:
1846 PLN 1717 PLN
Razem:
3693 PLN 3434 PLN
796 EUR

Sprawdź zasady promocji

Ta oferta wymaga potwierdzenia przez nas. Po dokonaniu wstępnej rezerwacji otrzymasz od nas informację zwrotną w sprawie dostępności pokoi w wybranym terminie w ciągu 2 dni roboczych.


W ramach jednej rezerwacji można zarezerwować tylko jeden pokój. Jeśli potrzebujesz zakwaterowania dla większej liczby osób, załóż kolejną rezerwację.

cookies Ta witryna używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może służyć Państwu lepiej - polityka plików cookies.